עונת המסיק הסתיימה. נתראה בשנה הבאה!

יצרני שמן הזית המשלבים

חקלאות עברית שורשית

סיפורו של בית הבד ״שמנא״ הוא הסיפור שלנו – משפחת אברמוב, חקלאים ישראליים שורשיים ממושב חגור. ראשיתו של הסיפור ב-1924, כאשר ה״אברמובים הראשונים״ עלו ארצה מקווקז והצטרפו לאיכרי המושבה ראשון לציון. באותן שנים, עלתה ארצה מליטא גם נחמה שיינקמן שנישאה לפרדסן אברהם סוקולנסקי ויחד הצטרפו לחלוצי מושב גבעת חן. שתי המשפחות מדור המייסדים לא ידעו כמובן, כי יום יבוא ויהפכו למשפחה אחת. 

בשנת 1963 הקימו את ביתם בני הדור השני צביקה אברמוב ונילי סוקולנסקי – במושב החקלאי ״חגור״ והחלו לעסוק בגידולי שדה ובענפי הרפת והלול. השנים חלפו, בני הדור השלישי והרביעי נולדו בגרו, אך דבר אחד לא השתנה – האהבה לאדמת הארץ והאחיזה האיתנה בה, שאצלנו אוהבים לדמות אותה לאחיזתו של עץ זית עתיר שורשים. 

סיפורו של בית הבד ״שמנא״ הוא הסיפור שלנו – משפחת אברמוב, חלקאים ישראליים שורשיים ממושב חגור. ראשיתו של הסיפור ב-1924, כאשר ה״אברמובים הראשונים״ עלו ארצה מקווקז והצטרפו לאיכרי המושבה ראשון לציון. באותן שנים, עלתה ארצה מליטא גם נחמה שיינקמן שנישאה לפרדסן אברהם סוקולנסקי ויחד הצטרפו לחלוצי מושב גבעת חן. שתי המשפחות מדור המייסדים לא ידעו כמובן, כי יום יבוא ויהפכו למשפחה אחת. 

בשנת 1963 הקימו את ביתם בני הדור השני צביקה אברמוב ונילי סוקולנסקי – במושב החלקאי ״חגור״ והחלו לעסוק בגידולי שדה ובענפי הרפת והלול. השנים חלפו, בני הדור השלישי והרביעי נולדו בגרו, אך דבר אחד לא השתנה – האהבה לאדמת הארץ והאחיזה האיתנה בה, שאצלנו אוהבים לדמות אותה לאחיזתו של עץ זית עתיר שורשים. 

המוצרים שלנו

מגוון מוצרי הבית של שמנא מוזמנים להתרשם

יצור מקומי

עצירת שמן זית

מערך העצירה המשוכלל של "שמנא": מאפשר הפקת שמן זית עשיר ובריא במיוחד, מאחר והפרדת השמן מהזית מתבצעת בסחיטה אחת ויחידה וזאת להבדיל מיצור תעשייתי המבצע שתי סחיטות, תוך הפרדת השמן מהמים.

במיוחד עבורכם

מתכונים המשלבים שמן זית

בית הבד שמנא מביא לכם מתכונים טעימים וייחודיים המשלבים שמן זית ישראלי. כנסו וגלו מגוון רחב של מתכונים מפתיעים שיעלו חיוך!

פעם בשנה גם

מרכז המבקרים שמנא

עקב הקורונה, השנה לא תתקיים פעילות מסיק משפחות.

שמנא

אודות שמנא

בשמנא, אנחנו משלבים מסורת של חלקאות עברית שורשית, עם מסורת של יצרני שמן זית מובחר מטוסקנה. 

במסע החיפושים שלנו אחר סודות הפקתצ שמן הזית הטוב ביותר, סרקנו את איטליה – מעצמת בתי הבד. בחרנו לייבא בית בד טוסקני ייחודי, הפועל בשיטת ״הסחיטה היחידה״ – בדיוק כמו בתי הבד בחוות החלקאיות הטוסקניות המפורסמות, אלו המייצרות כבר מאות שנים יינות ושמני זית באיכות הגבוהה ביותר. 

ב-Olio-Mio טוסקנה, היצרן האיטלקי המוביל בתחום, בנו במיוחד עבורנו, בית בד בוטיק לשמן זית פרימיום, מהגדולים מסוגו בעולם. אנחנו גאים בעובדה כי תהליך הייצור היחודי שלנו, הוא היחיד אשר הינו ידידותי לסביבה. זאת, היות ופסולת הזיתים לאחר הסחיטה ביחידה, אינה מייצרת ״מי עקר״ המזהמים את הסיבה.